Okulumuz bölümlerinin herhangi birinde kayıtlı olan öğrencilerimizden isteyenler  “ yazılım programına “ katılabilir. Bu programa katılan öğrenciler devam ettikleri bölümün tüm  dersleri ve faaliyetleri yanı sıra ilave olarak hafta içi ve hafta sonları yazılım alanında eğitim görürler. Yazılım eğitimlerimiz,   MEB onaylı çözüm ortaklarımız tarafından  gerçekleştirilen  onaylı yazılım eğitimleri şeklinde yapılacaktır. Ayrıca  yazılım alanında çok önemli  eğitmen / girişimci isimlerin “uzaktan  eğitimleri / seminerleri  “ ile  öğrencilerimize   salt bilgi değil aynı zamanda ufuk kazandırmayı da hedefliyoruz.

Anadolu Lisemizde okuyan bir öğrencimiz kendisini yazılım alanında geliştirip ünivetsitede yazılım mühendisliği okuyabileceği gibi aynı zamanda havacılık , endüstriyel tasarım , sağlık alanlarında okuyan öğrencilerimiz de yazılım programına katılarak kendi alanları ile havacılığı birleştirerek istisnai imkanlara kavuşabilir. Örneğin sağlık alanında yazılımcı olmak eşsiz bir kariyer imkanı sağlayacaktır.

 

Okullarımızın en büyük avantajı da zaten tek bir alan da değil farklı alanlarda eğitim alınmasını sağlayarak öğrencilerimizin çok yönlü , çok sertifıkalı , çok  şapkalı olarak  tüm dünya da saygın mesleklere  hem de üniversite mezunu olarak sahip olmalarını sağlamaktır.