Ülkemizde lise seviyesinde pilotaj bölümü olmadığı için lise öğrencilerinin pilotaj eğitimine başlayabilmesi için bir ilk olarak yıllar önce pilotaj programı uygulamasını başlattık. Bu programa katılmak için okullarımızdaki havacılık ile ilgili bölümlerden birine kayıtlı olması gereklidir.

Pilot olabilmek için pilot lisansı sahibi olmak esastır. Pilot lisansları temel olarak iki gruba ayrılır. Bunlar PPL (Private Pilot Licence) olarak adlandırılan Hususi Pilot Lisansı ve CPL (Commercial Pilot Licence) olarak adlandırılan Ticari Pilot Lisansıdır. PPL lisansı pilotaj eğitiminin ilk ve zorunlu basamağı olup PPL sahibi olan kişiler pilot ünvanı alır ve küçük uçaklar olarak bilinen uçakları uçurabilir. PPL eğitimine başlayabilmek için 16 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir.

 

Pilotaj programına katılan öğrencilerimiz için uyguladığımız program.

SINIF EĞİTİM DÖNEMİ YAZ TATİLİ 


9 Havacılık İngilizcesi Pilotaj İngilizce Programı
10 Pilotaj Mesleki Dersleri , Havacılık İngilizcesi Simülatör Uçuşları
11 Pilotaj Mesleki Dersleri , Havacılık İngilizcesi Gerçek Uçuşlar 
12 Üniversite Sınavı Hazırlığı 

PPL PİLOTAJ PROGRAMIMIZ 9-10-11 . SINIFLARDA UYGULANIR VE 11. SINIF YAZ TATİLİNDE BİTER. 12. SINIFTA İSE ÜNİVERSİTE SINAV HAZIRLIĞI PROGRAMI UYGULANIR.

Pilotaj programını başarı ile bitirerek PPL lisansı sahibi olan öğrencilerimizden profosyonel pilot olmak isteyenler üniversite de istedikleri herhangi bir bölümü okuyabilir ve yaz tatillerinde pilotaj kursumuza devam ederek CPL lisansı sahibi olabilirler. Velilerimizin tercihine bağlı olarak gerçek uçuşlar Dalaman Havalimanı veya İzmir ‘de yapılabileceği gibi yurt dışında anlaşmalı olduğumuz uçuş okullarında da yapılabilir.

SINIF

 EĞİTİM DÖNEMİ

 YAZ TATİLİ

9

Havacılık İngilizcesi

Pilotaj İngilizce Programı

10

Pilotaj Mesleki Dersleri , Havacılık İngilizcesi

Simülatör Uçuşları

11

Pilotaj Mesleki Dersleri , Havacılık İngilizcesi

Gerçek Uçuşlar

12

Üniversite  Sınavı Hazırlığı