Ana Kuruluş amacı; Sıradan üniversite mezunu olarak işsiz kalacak üniversite mezunları yerine havacılık lisesi mezunu olarak; üniversite sınavında doğru bölümler kazandırdığımız , kalabalıktan ayrışan, havacılık lisesi kökenli işletme mezunları, havacılık lisesi kökenli mühendislik mezunları, havacılık lisesi kökenli hukuk mezunları havacılık lisesi kökenli eğitim bölümleri mezunları, havacılık lisesi kökenli tasarım mezunları, havacılık lisesi kökenli basın yayın bölümü mezunları ve diğer üniversite bölümlerinden mezun olacak öğrenciler yetiştirmektir. Bu öğrenciler hem iş bulma kaygısı yaşamayacak hem de havacılık sektöründe ara personel olarak değil “katma değeri olan üst seviye personel“ olarak çalışacaklardır.

Üniversiteye devam etmeden lise mezunu olarak iş hayatına atılmak isteyen / bu zorunluluğu olan öğrencilerimiz ise dünya çapında kabul gören, saygın ve “kalifiye personel “ olarak havacılık sektöründe çalışma imkanına sahip olacaktır. Bu ikincil ve zorunlu amacımızdır.

Okullarımız , Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi olarak iki farklı program uygulamaktadır. Örneğin havacılık sektörüne en çok yönetici yetiştiren bölüm olan Sivil Havacılık Yönetimi bölümümüz de 9. Sınıf ortak sınıf olup akademik olarak daha başarılı olan ve üniversite kazanma hedefi olan öğrencilerimiz 10.sınıftan itibaren Anadolu Teknik Lisesi programına devam etmektedir. Bu programa devam eden öğrenciler Anadolu Lisesi müfredatı ve buna ilave olarak havacılık mesleki dersleri ayrıca havacılığın olmazsa olmazı yoğun İngilizce görmektedir. Yani bir fen lisesi veya Anadolu lisesinden eksiğimiz yoktur fazlamız vardır. Anadolu Teknik Lisesi programında staj 11. Sınıf yaz tatilinde yapılmaktadır.

Üniversiteye devam etmek istemeyen veya lise mezunu olarak hızlıca iş bulmak durumunda olan öğrencilerimiz ise 10 .sınıftan itibaren akademik derslerin daha az olduğu , mesleki dersler ile staj çalışmalarının daha yoğun olduğu Anadolu Meslek Lisesi programına devam etmektedir. Öğrencilerin başarı ve istek durumlarına göre teknik ve meslek programlardan diğerine geçiş olabilmektedir.

Vizyon olarak gördüğümüz ve misyon olarak üstlendiğimiz bir diğer konu da pilotaj eğitimlerinin lise seviyesinde başlatmaktır. Bu konunun da öncülüğünü yapan okullarımız lise seviyesinde pilotaj eğitimi imkanı ile fark oluşturmaktadır.